Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2741436intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Aug
SATI 264.578AFISARI
123.777VIZITE
109.426V. UNICI
10 Aprilie 2009
Anonim intreaba:

Iti intarzie menstruatia atunci cand iei antibiotice

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 14 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 10 Aprilie 2009 23:07
    Brigaela a răspuns:
    Daca cumva luai contraceptive, fii atenta ca antibioticele scad eficienta lor si poti ramane insarcinata.
  • 10 Aprilie 2009 11:52
    tundenana a răspuns:
    Destul de frecvent se intampla ca dupa un tratament antibiotic sa intarzie ciclul, nu te speria... daca intarzie mai mult de 2 saptamani poti sa te gandesti si o alta cauza a intarzierii ciclului... daca iei si anticonceptionale poate fi o mica problema ca antibioticele interactioneaza cu anticonceptionalele si pot duce la reducerea efectului de contraceptie... si se pot intampla surprize...
  • 10 Aprilie 2009 12:42
    eileen a răspuns:
    Este posibil daca iei fier, mie mi s-a intamplat. Despre antibiotice nu stiu, inca nu mi s-a intamplat. Oricum, pentru sanatatea ta, nu este bine sa faci exces de antibiotice.
  • 11 Aprilie 2009 13:47
    mioara a răspuns:
    Nu poate ai o anexita
  • 10 Aprilie 2009 11:35
    leluc a răspuns:
    Este posibil sa intarzie.
  • 24 Aprilie 2009 01:29
    Crissa_4407 a răspuns:
    DA
  • 6 Mai 2009 20:10
    Raspuns anonim:
    Da...
  • 13 Noiembrie 2009 15:54
    Raspuns anonim:
    Nu stiu ....saptamana asta nu a venit ...desi trebuia ...singurul motiv cred ca e tratamentul cu amoxacilina...straight face
  • 28 August 2010 13:08
    Raspuns anonim:
    Si eu am luat tot amoxacilina timp de 3 zile si trebuia sa imi vina pe 24, dar inca nu mi-a venit. Deci cred ca antibioticele si raceala puternica pot intarzia menstruatia. happy
  • 13 Decembrie 2010 12:18
    Raspuns anonim:
    Nu
  • 14 Februarie 2011 12:47
    Raspuns anonim:
    Si mie mi s-a intamplat la fel si nu stiu de ce nu imi vine menstruatia si de joi nu mai iau antibiotice...azi e luni! ma doare burta ca si cand ar trebui sa imi vina dar inca nici un semn...
  • 15 Februarie 2011 16:33
    Raspuns anonim:
    Eu nu am ciclul regulat. in ianuarie mi-a venit pe 5, iar in februarie nu a mai venit deloc.in ianuarie a trebuit sa iau antibiotic pentru o durere de masea, iar la inceputul lui feb am luat din nou si am luat si ketonal(am luat un tub intr-o luna). este posibil sa imi intarzie de la antibiotice si ketonal?
  • 10 Ianuarie 2012 16:44
    nwralice a răspuns:
    Si eu am aceeasi problema, trebuia sa-mi vina de 2 saptamani dar acum o luna am facut un tratamet cu antibiotice timp de o saptamana, mi-am facut si 3 teste de sarcina in saptamani diferite dar toate au iesit negative... am simptomele dar nici un semn de menstruatie...
    5 Februarie 2012 19:11
    Mayyaa a răspuns (pentru nwralice):
    Nwralice- si eu tot in aceeasi situatie ma aflu astazi mi-am facut un test si a iesit negativ, trebuia sa imi vina pe 3 iar tratamentul cu amoxacilina l.am intrerupt de 4 zile.ar trebui sa mai repet testul?
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)