| invisibleboy a întrebat:

La 56 kg, cati litri de sange ai in corp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Maxim 4.50 pana la 5 l dar daca este prea mult nu e bine

| Lilia2621 a răspuns:

Sangele reprezinta aproximativ 6-8% din greutatea corpului.Deci 8:100x greutatea

| florinbutzy a răspuns:

Sangele reprezinta aproximtativ 7% din organismul uman...asadar din 56 kg ar veni cam vreo 3, 92 happy. Merita sa faci cercetari mai avansatetongue