| Anonim187 a întrebat:

La aceasta intrebare vreau sa-mi raspunda doar cei care cunosc situatia!
Am facut sex cu prietena mea cand era pe stop si nu m-am protejat, si nu am avut nimic apoi la doua zile am facut iar de data asta nu mai era pe stop insa la cateva zile mi-a aparut o bubita ca un cos pe penis apoi mi-a disparut si mi-a aparut pe coroana penisului niste bubite mici albe. Mi-e jena sa ma duc la doctor, eu cred ca e o infectie odata ce ma ustura atunci si canalu pe unde urinez. Ce sa fac ca sa-mi treaca? Dar fara "du-te la doctor" Astept raspuns doar de la cei care cunosc situatia si sa-mi dea niste sfaturi ceva. Tin sa va mai spun ca acum nu ma mai ustura nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Dupa parerea mea, este vorba despre papule perlate peniene.

12 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred ca e asa o mare problema. Acum cat timp s-a intamplat? Mai ai acele bubite? descriele mai bine ca sa pot intelege ce ar putea sa fie. In mod normal ar trebui sa mergi la doctor, dar se poate sa treaca de la sine happy

| Anonim187 explică (pentru Purec):

Sunt din luna ianuarie. le am si in prezent

| Purec a răspuns (pentru Anonim187):

Cate astfel de bubite sunt? Ce dimensiune au si pe unde sunt situate? ustura?

| Anonim187 explică (pentru Purec):

Deci sunt mici cam cat varful unui ac de cusut si sunt pe toata coroana (inelul) penisului nu pe (cap) asa m-am gandit si eu ca sunt + ca m-am uitat pe internet... dar de ce au aparut atunci? dupa ce am facut sex? tin sa spun ca atunci nu am fost virgin... deci?

| Purec a răspuns (pentru Anonim187):

E posibil sa fi fost acolo si inainte si sa nu fi observat tu. Exista momente cand sunt mai vizibile si momente cand par ca au disparut. Daca nu te deranejaza cu nimic, nu le deranja nici tu pe ele.

| Purec a răspuns (pentru Anonim187):

Dupa parerea mea, este vorba despre papule perlate peniene.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Răspunsul ţi l-ai dat SINGUR : "eu cred ca e o infectie odata ce ma ustura atunci si canalu pe unde urinez."!

Din moment ce acele bubiţe NU au dispărut, din contră, s-au ÎNMULŢIT şi te ustură inclusiv canalul uretral, SIGUR este vorba de o INFECŢIE!

NU ai cum s-o tratezi "singur", mergi URGENT la medic, mai ales că situaţia trenează din ianuarie!

Preferabil să mergi la un dermato-venerolog, pentru un consult de specialitate!

Sorry, nu-ţi pot "respecta dorinţa" de a nu te trimite la medic - netratate, unele infecţii se pot agrava şi pot genera chiar infertilitate...

Dacă NU te "interesează" viitorul tău, şi aici mă refer în special la starea de sănătate - atunci mai aşteaptă până se agravează...

Alegerea este a ta, dar eu consider că ai "aşteptat" destul 8 luni!

| Anonim187 explică (pentru bursuc001):

Ma ustura atunci... a fost timp de vreo saptamana

| Anonim187 explică (pentru bursuc001):

Cand mi-a aparut o bubita ca un cos pe penis... apoi nimic. decat astea din cate am vazut pe net sunt papule perlate peniene... dar dc sa nu l-oi fi vazut pana atunci?

| nhgvhyg a răspuns:

Mai bine gandeste-te la prietena ta sa nu fi ramas insarcinata, daca era si pe stop si nu v-ati rotejatsaddar totusi poti sa te duci la o farmacie sa mai bine la doctor, nu e nici o rusine

| Anonim187 explică (pentru nhgvhyg):

Nu a ramas insarcinata, a trecut ceva timp de atunci.

| aditzapissy a răspuns:

Da ti cu alifie..si data viitoare pune.o pe on sa fie aprinsa, nu pe stop.trage-i fermuarul...si in legatura cu bubita da aliefie dinaia de cosuri.si du.te la doctor si spune.i ca ai cosuri menstruale asa se numesc.pup :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* fundoy?

| Anonim187 explică (pentru aditzapissy):

Tu ori esti prost ori ai sub 12 ani si habar ai de viata ta de lab@g1u. oh go on