La inceput imi tremurau doar mainile acum tremur toata. tot corupu imi tremura. ce ma sfatuitzi sa fac? fara ceai de tei big grin. nu inteleg de ce. emotzii nu am straight facealcool nu beau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisi dy a răspuns:

Pai te duci la alt doctor, iti faci analize sa vezi daca n-ai hipocalcemie sau hipoglicemie. n-ar fi rau sa ceri ceva analize si pentru. tiroida... pupic

12 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

POATE BEI CAFEA, DAR CEL MAI BINE ESTE SA MERGI LA UN DOCTOR EL ITI VA SPUNE CEL MAI BINE CEEA CE AI.BAFTA SI NU EZITA SA MERGI LA MEDIC.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi urgent la un medic, nu te juca, e sanatatea ta in primul rand nu o trata cu indiferenta.

| yadora a răspuns:

Copilu'...cand ti-ai facut ultimele analize? Poate fi vorba de o lipsa de calciu, de fier, ...sau de un diabet pe care il dezvolti fara sa stii! Sau poate fi din cauza oboselii acumulate, a stresului, ...sunt mai multe cauze. Vezi ce alte simptome maiai in afara de asta si nu te juca cu sanatatea ta. Consulta un medic si fa-ti analizele.
HAI SA TE SCAP UN PIC DE " DIABET" CARE ARE URMAT. SEMNE: somnolenta, toropeala, apatie, bei f multa apa noapte si dimineata la prima ora, vrei mereu dulce, transpiratii mai abundente...NU STA!

| mioara a răspuns:

Ai cumva tensiune du-te la dr

| ioanaa a răspuns:

Un doctor te poate lamuri exact.
Sa stii insa ca aceeasi problema o am si eu(de multe lumea ma intreaba daca ma droghez sau sunt alcoolica, ce aiurea), am fost la doctor si mi-a spus ca e pe sistem nervos.

Bafta, si daca te duci la medic poate imi spui si mie ce raspuns ai primit.

| ioanaa a răspuns:

Cu doctorii astia mori mai repede. Zic asta pentru ca am avut mai multe experiente negative cu ei, iar in legatura cu problema asta pot sa iti zic ca mie nici macar un tratament nu mi-a prescris. A zis ca nu am ce face. Si atunci cand ma enervez tremur f tare, si cand am emotii la fel, dar macar am motive... nu ca acum... tastez aici si tot imi tremura mainile sad

Pupici.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un neurolog mai intai si api vz despre ce e vorba.si eu am tremuraturi in corp la mine se datoreaza ca am palpitatii de la inima, pulsul marit, si stare de nervozitate, eu fc tratament indicat de medic pentru palitati, dar ar mai fi o problema cu tremurau, poate fi de la tiroida.

La mine e problema asta de ceva ani... am fost la doc si mi-a prescris niste medicamente care nu le-am gasit in farmaci. insa fara niste analize. pur si simplu doc ma obs si mi-a prescris medicamentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Carență de fier și calciu, asta indică aceste tremurături.
Analize de sânge pentru a vedea cauza și instituirea unui tratament medicamentos urgent.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci MAGNE B 6... e posibil sa te ajute multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... si trebuie sa ma duc la neurolog... thinking mai nou am auzit de la alt doctor, ca as putea sa fi luat vre`o boala de la catel... ceea ce nu cred ca asa toata lumea si-ar da catzei, mai ales catzelul meu este foarte sanatos... sa nu iei mgnb6 no talking... du-te laURGENT LA NEUROLOG

| Slayer4Ever a răspuns:

Probabil este anemie, trebuie sa ai grija cu asta, du-te la doctor specialist el te va lamuri mai bine!