| Vikaa a întrebat:

Buna,am baut 3 energizante ieri si am inceput sa tremur efectiv,asta inseamna ca ar mai trebuii sa o raresc cu energizantele? efectiv imi tremurau mainile, si acu mai simt un usor tremur, mentionez ca am baut Monster! Beau energizante cam din 3 in 3 zile.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Da, ar trebui, că în funcție de cum ai alimentația, poți da in hipervitaminoză.

| Vikaa explică (pentru Celcestietot):

Daa,oricum beau de 4 ani energizante, dar ca ieri niciodata nu am tremurat atat de puternic.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Are si corpul o limita, totusi, in timp se vad efectele a ceea ce ai facut cu ani in urma + ca in perioada pubertatii organismul se regenera cu mai multa putere, iar pe parcurs ce trece vremea, devine din ce in ce mai slab.

19 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cum poti bea prostiile alea? Sunt pline de chimicale, zahar si au un miros intepator si respingator, eu unul nu am baut niciodata, mai beau o bere decat un energizant.

Mai rareste-o cu astea, ar fi ideal sa nu mai bei deloc, o sa-ti bubuie inima daca continui asa pe termen mediu.

| Vikaa explică (pentru Drimmero):

Poate sunt eu ciudata, dar mananc destul de mult dulce, monsterul imi place si il cam beau ca pe apa.Am sa fac o pauza considerabila

| Drimmero a răspuns (pentru Vikaa):

Mai rareste-le ca te imbolnavesti, mai ales ca bagi mult dulce + energizante care si alea au zahar cu sacul. Bea si tu apa mai multa, iti faci organismul varza, sunt atatea cazuri de infarct de la consumul de energizante, daca te opresti acum din asta iti vei face un mare bine.

| Freya1 a răspuns:

Nu mai bea energizante de loc.Nu sunt bune pentru organism.

| aXy99 a răspuns:

Monster? Adica 500 ml? Au destul de multa cofeina, rezuma-te la maxim unul pe zi. Si fara cafea, bineinteles.

| Furnicuta000 a răspuns:

Energizantele pot creste anxietatea si tensiunea arteriala, de asta te simti asa. Eu simptomele astea (si mai rele) le am daca beau cafea.
Renunta o sapt la energizant si daca te simti mai bine, inseamna ca de la el e

| Vikaa explică (pentru Furnicuta000):

Deja nu mai beau, 2 sapt nu o sa mai pun gura pe ele

| Dragosdoar a răspuns:

Nu. Inseamna ca trebuie sa mai bei inca trei ca sa ti revii

| Vikaa explică (pentru Dragosdoar):

Ok,o sa ne intalnim la concertul Denisei.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Vikaa):

laughing
Mai treci si tu pe niste ceai negru

| MaryMaria333 a răspuns:

Încearcă să faci o pauza, sa nu mai vrei atat o vreme până iti revii. De tremurat mai tremur si eu, dar de la excesul de cafea ca de ani la rând beau.

| Vikaa explică (pentru MaryMaria333):

Asta am sa si fac, cafea nu prea beau de general, nu imi prea place, da is fiarta pe energizante, imi plac atat de mult..desii nu is atat de bune am sa incerc sa nu mai beau.

| DeeaCarmen a răspuns:

Sincer, cam da. Adica si eu mai beau si simt nevoia, dar macar las-o la unul. Eu beau cam zilnic si am avut zile in care beam 2 monster pe zi si imi venea sa sar prin toata casa. Pentru unii au un efect nasol. Eu am o prientena careia de la Cola i se face rau

| Jade20 a răspuns:

Spune-i lu' gagica-tu sa-ti arunce energizantu' din mana cand te mai vede band daca tu tot nu te poti abtine.
Daca mai continui asa, nu mai apuci 30 de ani iar dupa cine mai sta pe aici sa atace barbatii?

| monica9284 a răspuns:

Mai lasa si tu energizantul si baga o bere

| Vikaa explică (pentru monica9284):

Berea nu imi place.