| Genevaaa a întrebat:

Azi cand beam apa am observat ca imi tremura mana foarte tare pe sticlă.
Am iesit si in fata clasei sa prezint ceva si cand m-am uitat in jos la foaie nici nu puteam citi că se mișca laughing parea ca am emotii dar nu era problema emotiilor.
Acum nu mai tremur. Totusi sunt curioasa de ce tremurau asa (doar) mainile cand nu le incordam asa tare.

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Lipsa de carbon laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de calciu, sau anxietate dacă îți tremura mâinile când te afli în jurul colegilor, a unor persoane random.
Poate fi și pe sistem nervos/neurologic, gen tremur esențialis. Dacă e recenta problema cu tremurul, este posibil sa fie cauzate de un deficit de calciu, magneziu, minerale în organism, deficit de vitamine. Recomand sa consumi mai multe legume și fructe, calciu, magneziu, vitamina D, K2.
Daca îți tremura mâinile doar în prezenta colegilor, când ești scos la tabla, când ești pus sa răspunzi sau sa citesti, este foarte posibil sa fie anxietate, și sa se fi declanșat de la un stres prelungit.