| Sofiathegirl a întrebat:

La vaginita candidozica sunt necesare spalaturile ca sa treaca? Daca folosesc doar ovule trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ovule si pastile antigungice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaginita candidozică reprezintă o infecţie vaginală cauzată de Candida Albicans.

Toaleta locală și toaleta locală cu substanţe antiseptic, spre exemplu Cloramina, sunt importante, dacă nu, chiar necesare.
Poți urma și un tratament medicamentos, care combate toate simptomele, prin administrarea unei dote unice de fluconazol 150mg (contactează medicul ginecolog)

Este recomandat sa eviti contactul sexual direct neprotejat, pana când infecția dispare.

| Doja a răspuns:

Nu stiu. tinand cont de faptul ca o sa ai spuma de ciuperci moarte cu antimicotic in tine... o trebui spalatura sau e bine sa ramana acolo sa faca drojdie?

| Someoneeene a răspuns:

Incearca diflucan, e fluconazolul de la pfizer si niste ovule moi (mie imi faceau mai rau cele de la canesten)