| Florin199221 a întrebat:

Laptele prins are mai mult calciu decat laptele normal? sau e aceeasi cantitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GrigorePurta a răspuns:

Laptele normal are mai mult calciu deoarece cand este prins isi pierde cel purin 20% din cantitatea sa de calciu

| geoloveEdward a răspuns:

Eu cred ca au acceasi cantitatetongue