| ReignForest a întrebat:

Luni am folosit ceară gel de la farmec pentru a îndepărta mustața(sunt fată) și mi-a ieșit o iritație roșie care mă ustură(buza de sus e umflată). Marți era tot la fel iritația roșie doar că era pielea crăpată și azi e tot la fel.În cât timp trece? Pot folosi fond de ten să acopăr sau măcar pe celelalte zone? Am folosit un săpun, dar și apă termală? Pot ieși așa afară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa epilare, imediat trebuie dat cu mult spirt sanitar, sa se raceasca si sa se dezinfecteze pielea.