| Adw a întrebat:

M-am apucat de o saptamana de sala si as vrea sa stiu ce alimente sunt bogate in proteine si cand ar trebui sa le mananc(dupa\inainte de sala). Poate imi puteti recomanda un fel de shake care contine neste alimente bogate in proteine sau alte chestii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Draga tu faci sport sau stai la terasa Bea apa si gata

| Flaviius87 a răspuns:

Incearca sa mananci branzeturi (branza uscata contine 30% proteina + calciu), carne cat mai usoara - pui, peste, vita!
Succes!

| LoveIsMyDrug a răspuns:

Nu prea stiu.dar eu cred ca, gasesti pe internet

| monicutza_5552 a răspuns:

Pai mananca lapte, branza, oua fierte cat mai multe (insa numai albusul), peste, piept de pui si bineinteles sa iei niste proteine concentrate de la redis nutritie. poti sa intrebi antrenoru de la sala ce poti sa iei

| Facebook_4877 a răspuns:

Hălci de carne

| Emilalex a răspuns:

Multe fructe