| anonim_4396 a întrebat:

M-am epilat recent cu lama in zona inghinala doar pentru ca a fost o situatie extrema. La 3 zile dupa aceasta epilare, au început sa apara mancarimi in zona. Este de la epilat? E normal? O sa treaca de la sine sau ce recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sa te dai cu crema nivea posibil sa te fi iritat si atunci trebuie sa te dai cu crema in dupa cum creste firul de par adica de sus in jos.Lama a fost noua?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa fie din cauza ca iti creste parul la loc laughing asa patesc si eu.

PS : Sunt barbat.

| ro74florin a răspuns:

Da
e o reacție neplăcută la epilat cu lama, mai ales daca nu ai folosit dezifenctanti locali după epilare

| IulianB87 a răspuns:

Sunt iritatii de la lama. Data viitoare incearca cu o masina de tuns, pe zero. Nu mai raman iritatii.