| Nadiiii a întrebat:

M-am taiat la picior destul de adanc iar acum mi-a ramas un semn destul de mare iesit inafara. Cu ce pot da pentru a se mai retrage?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Garielu a răspuns:

1.Cu ce te-ai taiat? Daca cu fier iti trebuie anti-titanus cat mai repede!
2.Dai cu apa oxigenata!
3. Apeleaza la doctor!

| Nadiiii explică (pentru Garielu):

M-am taiat intr-o sticla sparta sau ciob( nu stiu sigur caci era intuneric) rana s-a vindecat sar mi-a ramas semn

| Garielu a răspuns (pentru Nadiiii):

Este si normal, o cicatrice!(spui si tu ca ai avut ce sa faci in vacanta big grin )