| Berlinu a întrebat:

M-am trezit cu un gust ciudat in gura. Amar. M-am spalat de 5 ori pe dinti, nu dispare. De la ce ar putea fi? E mai pronuntat cand beau cafea, dar e aceeasi cafea pe care o beau zilnic, nu cred ca e de la asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca te confrunti in fiecare dimineata cu gustul amar, probabil sa ai o afectiune biliara. Este recomandat sa efectuezi o ecografie abdmominala pentru vizualizarea colecistului.

| WhiteLife a răspuns:

Este o problema a tractului digestiv, trebuie sa urmărești daca ai schimbat ceva la alimentație in ultima vreme, daca mai ai și alte probleme din aceeași categorie. Nu bea cafea fara sa fi mâncat înainte.

| Razvan22322 a răspuns:

Gustul, amar ca e cand te trezesti dimineata cu gatul uscat, da e si de la cafea daca bei constant gen pe zi, noaptea cand dormi lasa-ti o cana cu apa langa tine sa se duca toata caldura din camera in ea, ca ea de fapt se duce in gat