| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare de o saptamana piciorul drept in zona genunchiului dar pe partea posterioara ( pe cea din spate, deci nu genunchiul ma doare ci partea din spate ). Mi-e frica sa nu fi luxat piciorul, dar nu am facut nimic periculos ca sa-l luxez. Mai mult ma doare cand merg, iar cand alerg nu ma doare. Nu stiu ce sa fac. Mi-am dat cu alifie diflex pentru dureri si mi-am infasurata zona intr-o fasa elastica. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Fii fara grija asa am patit si eu acum 3 luni ma durea genunchiul, mai mult partea din spate si era putin umflat, dar mi-a trecut. cred ca e reumatism sau lipsa de miscare. M-a mai durut si acum cateva zile dar acum nu mai am nimic. Nu e ni mic grav. pune pe cineva sa-ti faca frectie cu apa calda si dupa da-te cu alifie. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru Public22):

Cate zile te-a durut? Pe mine ma doare de o saptamana.

| Public22 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-a durut vreo doua saptamani si ceva, tot asa ma durea doar cand mergeam nu cand alergam.

| anonim_4396 explică (pentru Public22):

Si ai facut ceva ti-ai dat cu vreo alifie? Eu ma dau mai mereu cu alifie diflex pentru dureri si imi tin partea unde ma doare infasurata intr-o fasa elastica.

| Public22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu n-am facut nimic, doar putina frectie si m-a dat maica-mea cu o alifie dar nu de dureri sau ceva de genu. Mi-a trecut in timp pur si simplu. o sa-ti treaca si tie. acum vreo 2 saptamani m-a mai durut vreo 2 zile, dar mi-a trecut repede. Nu e nimic grav. o fi de la vreme.

| anonim_4396 explică (pentru Public22):

S-ar putea.

| anonim_4396 explică (pentru Public22):

Dar ce sa cauzeze vremea?

| Public22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu stiu, asa am auzit si eu, ca de la vreme te doare anumite parti ale corpului. e umflat genunchiul?

| anonim_4396 explică (pentru Public22):

Nu.

| Public22 a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine era umflat putin. Sper sa iti treaca, sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru Public22):

Multumesc!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa mi se fi intors o vena.

| Romeo44 a răspuns:

Du-te la un control sa nu ai probleme mai mari cu piciorul.Nu cred ca e luxat dar mai bine du-te la spital si vezi ce iti zic medicii.