| RaulMA a întrebat:

Ma doare degetul aratator de la mâna dreaptă de o săptămână dupa o lovitură puternica de pumn, mi s-a inegrit intr-un timp puţin, acum si-a revenit dar ma doare. Tin sa mentionez ca nu e egal a baza cu cel de la mâna stângă. Oare ce o fi.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce ai descris tu exact la fel am păţit şi eu, şi a trecut de la sine în 2-3 săptămâni, deci nu te îngrijorawinking

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Degetele, nu pot fi egale. Mana dreapta e mai dezvoltata decat stanga. Daca nu mai este negru (mare risc!), ce e mai rau a trecut. Iti va trece si durerea, dar nu il forta.