| Bodri a întrebat:

Ma doare dintele ne nu mai pot! Ce sa fac? :-)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Ia un algozonehee hee sau un nurofen.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probeaza ibuprofen nu stiu daca e in tara asa ceva dar eu in locul tau mas duce la urgente Stomatologiewinking sa nu-ti fie frica

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ia ceva pentru durere si fugi repede la dentist. Sanatate!

| Drums a răspuns:

Pai mai intai ia nurofen, algozone, aulin.
apoi du-te la denstist nu sta.
stie el ce sa-ti faca.
pup

| Lilith_6353 a răspuns:

Ia o fiola de calciu, ca desi scrie pe ea ca e injectabil o poti lua si oral(dar are un gust oribil), dupa care du-te repede la medic ca dupa un timp medicamentele nu-si mai fac efectul(am invatat asta pe pielea mea)

| Andreea9222 a răspuns:

Ia antinevralgic sau nurofen si mergi la medic big grin

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Mergi la dentist.

| Alexandru_8107 a răspuns:

Sfatul meu, este sa mergi la stomatolog.Doar putin curaj!

| alexu_1758 a răspuns:

Mergi la stomatologwinking

| BunaaHaiPa a răspuns:

Mergi la dentist se poate sa fi facut vreo carie sau infectiethinking fundita?batting eyelashes

| Bodri explică:

Merci mult