| Sorin2k3 a întrebat:

Mă doare obrazul de parcă am primit un pumn deși nu m-am lovit sau mușcat și simt că este oarecum umflat. Am avut de curând o intervenție la o măsea, dar s-a rezolvat... măseaua nu mă doare și nici gingia nu este umflată. Aveți idee ce aș putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Abces de la masea care sa extins la obraz.

| Sorin2k3 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nici măcar nu a fost infectata măseaua asta, a fost tratata pentru o carie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sorin2k3):

Daca nu vrei sa crezi, intreeaba doctorul, numai el stie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi si cere i reteta pentru augmentin ai infectie de aia s-a umflat obrazul,. din cauza infectiei.

| Crackman a răspuns:

Vezi ca e o infectie de la masea. Mergi la meduc sa iti dea medicamente

| BuLaNNNeL a răspuns:

Atât de bine si curat a lucrat "doctorul" ca te-ai ales cu o nouă infecție laughing sau poate e tactica de marketing. Sa mai vi pe la el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ca totul a decurs ok si ca maseaua nu te doare (momentan). pentru siguranta, mergi si controleaza.te! altfel nu se poate explica. interventia este cea mai probabila cauza.( sa nu fi luat vreo bacterie de pe instrumentele folosite de stomatolog).