| Razeph a întrebat:

Ma doare zona din dreptul ficatului destul de tare.
Am fost la medic, am facut test de sange si ecograf.
Am iesit complet sanatos.
Durerea persista de vreo saptamana si ceva, adevarul e ca a mai scazut din intensitate in ultimele zile dar acum iar ma doare. Ecograful si testul l-am facut acum 3 zile.
Cum e posibil ca eu sa am dureri, dar sa fiu complet sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Omul e un "ansamblu", "o masina", interesanta, asa ca nu te mira. Este posibil sa fie de la stres si sa nu fie detectabila inca problema fiindca ea acum se formeaza. Stresul actioneaza interesant asupra noastra si pe termen lung da boli care nu au o explicatie, dar ele exista! Incearca sa mananci sanatos, fara prajeli, grasimi, bauturi acidulate, fa-i vreo 7-8 sedinte de masaj, bea apa suficienta, dormi suficient si fa plimbari in aer curat. Daca stii ca ai vreo problema pe suflet si care te deranjeaza foarte tare, spune-o cuiva de incredere si relaxeaza-te fiindca cu timpul vei intelege cat te-ai chinuit singur, fara sa stii. Nimic in lumea asta nu merita sa te chinuiasca si sa-ti produca dureri fiindca esti o fiinta perfecta, asa ca traieste perfect si fii fericit! Numai bine!