| Irinuca_8941 a întrebat:

Ma poate ajuta o baie calda cu sare daca am febra, durereri de cap si secretii nazale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| InoKo a răspuns:

Nu...nici intr-un caz...mai bine ia niste pastile. Apa fierbinte sau calda e interzisa in asa situatii.Si o sa te simti mai rau daca faci asa.

| alexeanca a răspuns:

Clar nu! Daca ai febra nu face baie fierbinte cu sare ca iti creste temperatura foarte rau.Nici macar dus nu e indicat in perioada febrei.

| coco_9516 a răspuns:

Eu iti recomand o infuzie cu ceai de musetel s-au frunze de ierburi daca ai de unde face rost, pui ceaiul in lighian, te acoperi pe cap cu un prosop si stai aplecata deasupra lighianului inhalind acel abur10, 15 minute este foarte sigur.