| Baaaaaaaau a întrebat:

Ma puteți ajuta? Am facut sex acum nici 12 ore cu prietenul meu...si nu s-a terminat in mine dar poate avea scurgeri ca era neprotejat ...si m-am spălat foarte bine cu dusul "jos" as putea rămâne însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila sunt sanse sa ramai. Si daca ti-a venit pe 18 si de obicei iti vine cam tot in jurul acestei date e destul de riscant. Daca n-au trecut 48 de ore fugi la farmacie si cere pastila de a 2-a zi.

| Baaaaaaaau explică (pentru Adry05):

Dar cum se calculeaza daca am fost inperioada fertila?

| BigG a răspuns:

Sunt sanse dar infime, conteaza si in ce faza erai cu ovulatia

| Baaaaaaaau explică (pentru BigG):

Pai mie nu imi vine ciclu regulat si luna trecuta mi-a venit pe 18.

| Baaaaaaaau explică (pentru BigG):

Pai pe 18 mi-a venit luna trecuta ciclul dar nu mi vine regulat