| Elvy_Elvy_1986 a întrebat:

Mă simt tot timpul ametita dar nu stiu de ce ca din cate stiu nu sufăr de nicio boală si astazi am avut stări de căldură și in acelasi timp si amețeală de cap. Va rog sa-mi spuneti cam ce ar fi, va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Bai nu stiu ce este dar cert e ca din ce in ce mai multa lumea are ceva asemanator.
Eu,prietenul meu, sora lui, prietena mea, mama, fratele meu toti avem o durere ciudata de burta si starile alea de care spui si nu stim motivul.Si eu sunt curioasa daca nu cumva este un virus sau ceva ca eu am ajuns la urgente.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru Freya1):

Mama si fratele meu au racit si ei..si mai sunt si alti oameni care au racit la fel..cineva a spus ca e un virus, ceva. dar cu antibiotic cred ca trece.dar fratelui meu nu i-a trecut si merge la doctor sa-i recomande alt antibiotic.Insanatosire grabnica tuturor! happy

| Freya1 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Multumesc si voua...E ciudat si mai ales ca nu fac nici medici astea mare lucru.

| AliGab a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Virusii nu se trateaza cu antibiotice ci cu antivirale. Antibioticele sunt pentru infectiile bacteriene asa cu micoticele sunt pentru infectiile cu ciuperci

| unvecin a răspuns:

Când faci analiză de sânge, cere să verifice cum stai și cu B12.