| nukemdfkz a întrebat:

Mă uitam la un film acum 10 minute, mă mânca ochiul, ok... Am mai stat 1 minut mă îngrozea durerea, mă ardea ochiul foarte tare, am fost să mă spăl pe ochi și când m-am uitat în oglindă aveam ochiul care mă durea/ardea (cel stâng) o culoare foarte deschisă de albastru verzui, eu normal am ochi care-și schimbă culoare cu anotimpurile, acum normal îi aveam verzi/maro, deși nu cred că e normal ador nuanța asta, nu am mai văzut-o nicăieri, ce poate să fi cauzat asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza oboselii excesive!
Mergi si te culca, ai nevoie sa-ti odihnesti ochii!

| 94Lucifer94 a răspuns:

Îți dai seama că acea usturime și fierbințeală, poate fi din cauza unor bacterii, nu? Sincer eu m-aș aștepta să fie roșu și iritat în realitate. Cam atunci apare și usturimea sau durerea.

| Anonymous1988 a răspuns:

Acest lucru poate fi cauzat de: praf, bacterii, clor(in caz ca ai inotat intr-o piscina ce continea clor) sau cel mai frecvent lucru este sa ai sare sau alte lucruri pe degete si sa te atingi in zona ochiului
In orice caz eu in locul tau in loc sa cer sfaturi pe TPU m-as imbraca si as merge la un control.
Sper ca am ajutat
O zi buna