| Acknes a întrebat:

Maine dimineata ma duc la analize, sange exudat si coprocultura,
intrebarea este:
Am voie sa beau apa, sa mananc sau sa ma spal pe dinti maine dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu, nu ai voie niciuna din cele enumerate de tine! spalatul pe dinti il faci dupa exudat, ca sa nu se influenteze in vreun fel rezultatul! apa si micul dejun, dupa ce se recolteaza sangele! multa sanatate iti doresc happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, n-ai voie sa bei apa, sa te speli pe dinti sau sa mananci.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai voie sa bei nimic, nici macar sa te speli pe dinti( pentru exudat), nu ai voie sa mananci, iar pentru coprocultura trebuia sa faci scaun intr-un recipient steril dat de laborator.