| Adelaide a întrebat:

Maine ma duc sa imi fac niste analize
Din cate am inteles mi-se va lua sange si coprocultura
am voie sa mananc?
eu stiam ca este bine sa mananci, mai ales mancare usoara si ciocolata pentru a nu ti -se face rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrA a răspuns:

Ciocolata poti sa o mananci dupa ce iti ia sange. Daca ti se va face si glicemia nu ai voie sa mananci nimic.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru analizele de sange nu trebuie să mananci nimic. Pentru coprocultură nu contează, că mostra o duci tu de acasă.

| Florin_6699 a răspuns (pentru Elianna):

Si eu am facut de curand analizele si medicul m-a intrebat daca am mancat ceva inainte de a-mi recolta sange si mi-a spus ca nu e bine sa mananci nimic inainte... spre norocul meu ca nu am mancat nimic...bafta pe maine de fapt azi;)) http://www.abc-cosmetics.ro.im

caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimi! cand ti se recomanda sa faci analize, nu trebuie sa mananci nimic, doar cand ajungi in stare de urgenta la spital, atunci nu conteaza si ti se recolteaza sange, indiferent daca esti mancat ori nu, cat despre coprocultura trebuie sa fii mancat de cu seara, pentru a avea ce duce dimineata la analiza...winking sanatate multahappy

| Lora a răspuns:

Nu manca, analizele se fac pe stomacul gol

| Sabin91 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci pentru analizewinking