| Megalusevic_Dobrosav-Laura_1975 a întrebat:

Mama mea s-a operat de ulcer perforat si a avut si o besica cu puroi pe ficat acum 2 luni.Ai dau numai supe ciorbe carne fiarta oua fierte iaurturi, sincer nu mai stiu ce sa-i dau.Doctorul nu prea m i-a explicat ce trebuie sa-i dau si cit timp.Imi puteti spune ce sa-i mai dau si cit trebuie sa tina acest regim? Foloseste in continu Omeprazol Colebil si Mezim.Vro 4 luni asa ne a zis doctorul.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

Pot recomanda un medic nutritionist f bun in Bucuresti, daca locuiti aici. Singurul care m-a ajutat cu stomacul dupa ani de dureri.

| Megalusevic_Dobrosav-Laura_1975 explică (pentru samiZiciPompier):

Locuiesc in Serbia mama e la mine dar de fapt de loc sant din Dr Tr Severin, am luat-o la mine pentru ca e singura.Doctoru nu mi zice nimic concrent

| samiZiciPompier a răspuns (pentru Megalusevic_Dobrosav-Laura_1975):

Ar trebui vazut un medic nutritionist bun, ca sa ii stabilieasca regimul pentru ulcer. Sa fie neaparat medic, pentru ca sunt si nutritionisti fara sa fi facut medicina si astia nu sunt buni pentru afectiuni medicale. Eu m-am vindecat de gastrita doar cu regim strict, dupa mult timp. Pastilele m-au ajutat la inceput doar. Nu va pot da sfaturi pentru ca ulcerul operat e putin mai serios decat ce am avut eu. Sanatate!

| Megalusevic_Dobrosav-Laura_1975 explică (pentru samiZiciPompier):

Va multumesc mult.Sanatate si dumneavoastra va doresc