| papuciirupti a întrebat:

Mâncăruri pe care le pot manca dacă țin regim pentru candida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Regim pentru candida? Asta nu am mai auzit surprise

| papuciirupti explică (pentru AliGab):

Da, candidoza intestinala.
sunt mai multe tipuri de candida decât cea vaginala

| AliGab a răspuns (pentru papuciirupti):

Asta stiu. eu am avut esofagiana dar nu mi s-a dat un regim alimentar ci mi s-a recomandat antibiograma dupa care s-a intervenit cu tratamentul necesar, conform rezultatelor antibiogramei