| anonim_4396 a întrebat:

Măseaua de minte trebuie să fie neapărat extrasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. doar daca iti face probleme

8 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Eu nu am mers la dentist cand mi-a venit maseaua de minte.

| T0T a răspuns:

Nu cred. Eu nu am nicio treabă cu eawinking

| Radu284 a răspuns:

De ce ai vrea sa o extragi daca nu iti face probleme?

| anonim_4396 explică (pentru Radu284):

asta e problema că nu vreau laughing am două, nu au mult timp de când au ieșit și de asta am întrebat.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

In cazul lui suck nu trebuie, el nu are minte deci nici masea laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Daca sunt inghesuite pe arcada, da. Crede-ma ca nu e mare branza dar daca sunt ok, da-le pace!

| AliGab a răspuns:

Doar daca iti face probleme majore

| MissADEEL a răspuns:

E ceva inutil, o rămășiță a evoluției.
E ca apendicele.
Cel mai bine e să fie scoasă pentru că poate provoca probleme, infecții sau să crească aiurea, creând probleme pentru restul dinților. În plus de asta, din când în când te sâcâie, când o simți crescând.
Însă decide numai cu medicul stomatolog ce și cum, nu cu un site unde ți se poate spune orice. De regulă, când începe să îți facă probleme, atunci se extrage.