| Ary93 a întrebat:

Medicamentul midocalm la ce e folosit? Ajuta pentru a trata durerea de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu ajuta. Este util in controlul musculaturii, pentru cei suferinzi de accidente vasculare. Nu te ajuta sa dormi. Nu este somnifer si nu are proprietati analgezice in cazul tau.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ajuta si la acest fel de durere.

| Shooterman a răspuns:

Inainte sa iei medicamente ca ti-a zis cineva ca e bun de ce suferi tu, intereseaza-te despre el sau intreaba medicu. poate esti alergic la anumite substante. Intra aici si citeste prospectul : http://m.csid.ro/......-11634226/
Este un antiinflamator.

| Ary93 explică (pentru Shooterman):

Mi la recomandat un doctor.