| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut acum o saptamana o galma in la baza gatului in partea dreapta. Este ca un nodul si a durut pana am dat cu o crema antiinflamatorie. Acum nu mai doare dar galma e tot acolo. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| copolovici a răspuns:

Ce este? Este un moment ideal să-ţi contactezi medicul de familie sau un alt medic generalist! Succes!

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Raspunsul cel mai apropiat de adevar il veti gasi doar dupa unul sau mai multe consulturi medicale!(evitati ca primul consult sa fie la un chirurgwinking )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te speria, poate fi un lipom[o crescatura de grasime] care poate fi indepartat printr-o simpla incizie cu anestezie locala.