| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut o buba mare pe penis adica nu la cap si pe piele mai jos pe la mijloc sa zic asa. e putin umflat si ma doare la apasare sau chiar atingere, si e putin mai mare de un sfert de unghie adica cam 40% din unghie ( nu ca inaltime si latime).ce poate fi si cum o tratez?

Sunt dispus sa fac si poze numai sa stiu cei!

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Mergi la medicul de familie in prima faza, sa vada exact ce este si daca va fi nevoie (cel mai sigur da) iti va da o trimitere la dermato-venerologie. Ideea este ca trebuie sa tratezi conform schemelor de la dermato, si sa mergi de cate ori te cheama. Altfel, pot aparea tot felul de complicatii. Multa sanatate si nu te sfii!

| TwoSlicesPizza a răspuns:

Si am uitat sa zic ca seamana foarte mult cu un furuncul

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Dar nu sunt sigur daca e sau nu.