| anonim_4396 a întrebat:

MI-a aparut o bubita (cred) in zona genitala (la femei) care nu se vede cu ochiul liber, dar se simte la pipait. pare ca este in interior. si acum vad ca se cam face rosie. din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi un cos, sau inflamatia unei glande locale. Pune comprese cu Rivanol rece (tinut la frigider) si nu incerca sa o traumatizezi. Daca nu da inapoi in 2-3 zile sau daca creste, va trebui sa te vada un ginecolog.

| MMihai a răspuns:

Mergi la medic, să nu fie boală venerică!
Oricum este o boală.

| zayidee a răspuns:

E posibil sa te fi epilat de curand, si te-ai iritat.