| marialungu a întrebat:

Mi-a aparut o bubita in coltul buzei, si m -am dat cu spirt si ma ustura foarte tare, e ingrozitor, maine nu vreau sa merg asa la scoala, nu e herpes, nu are nimic alb, dar e mica si rosie si daca vorbesc ma doare? stiti vreun leac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Pune pastă de dinţi.

6 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Incearca cu, crema de galbenele si las'o sa se usuce.

| IonelaaaS a răspuns:

Incearca cv unguentwinking

| YoMsG a răspuns:

Du-te la medic.

| AlexisLuv a răspuns:

Nu e nimic anormal. si eu am avut de multe ori... poti sa te dai mult cu ir de buze si nu-ti pune spirt, tuica, otet, sare, piper. daca nu-ti trece intr-o saptamana mergi la un doctor de familie.dar nu cred ca e necesar un doctor. big grin sper ca te-am ajutat :*

| EdyC a răspuns:

Poate ai perles.Incearca sa nu te freci la gura si sa fie zona aia uscata tot timpul.

| AndaPandaMaria120819999 a răspuns:

Foloseste Tetraciclina.Si eu am vaut astfel de bubite si de la crema asta dupa 2-3 zile mi s-a uscathappy Sper ca te-a ajutat.happy