| Anabelle1203 a întrebat:

Mi-a aparut o umflatura pe labia mare.Ce este? Cand apas ma doare.Dau fundita.

P.s : Cos sunt sigura ca nu e.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ok alte simptome? Usturime? Piele roșie în zonă, durere la apăsare, umflătura are cap sau bășică? spune mai multe să știu ce poate fi. Dacă nu urgent control la medic să nu fie ceva mai grav.

| Anabelle1203 explică (pentru Azµre):

Durere la apasare, iar umflatura are cap. Mi-e foarte frica crying.

| Azµre a răspuns (pentru Anabelle1203):

Să nu fie început de herpes orice e posibil chiar și abces bartholinian poate fi, control la medic urgent!

| Anabelle1203 explică (pentru Azµre):

Duminica plec la mare straight face. Traiesc pe speranta ca e doar un cos...

| Azµre a răspuns (pentru Anabelle1203):

Du-te mâine la medic, dacă ai o problemă cu glanda bartholomeu atunci este grav poți ajunge la hemoragie și nu numai, iar dacă este început de herpes genital iarăși nu e bine ceea ce ai de gâand să faci să pleci la mare și așa mai departe. Du-te mâine la medic urgent.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se poate sa fi facut un abces Bartholinian sau sa fi avut un chist care s-a infectat. Medicul ginecolog iti va stabili diagnosticul cu precizie, in urma consultatiei.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Undee? laughing

| didicriss a răspuns:

Unde ma?happy

| Hotmama12 a răspuns:

Asta nu e bine, desigur, poate fi ceva minor...dar cel mai bine ar fi sa mergi la medic pentru ca problema sa nu se agraveze...