| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a iesit un cos mare pe frunte pe care l-am spart iar acuma s-a umflat zona de jur imprejur straight face ca si cum as fi fost muscat de o insecta. ca dimensiune e parca mai mare ca atunci cand esti muscat de tantar. ce se petrece si ce sa fac? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-ti seva de rostopascahappy. Zona se va dezumfla si cosul se va usca.happy
Poti incerca si tinctura de propolis sau bitter-ul suedezhappy.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Asa patesc si eu la unele cosuri.
Eu prima data m-am speriat si m-am dus la doctor.
Doctorul mi-a dat sa imi cumpar 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea tree ) de la Thursday Plantation.
Dupa ce m-am dat pe cos, efectele au inceput sa apara. La inceput s-a uscat si apoi treptat a disparut de tot.
Iti recomand sa schimbi sapunul normal cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai (tea tree) pentru a preveni excesul de sebum si pentru o curatare eficienta a tenului.

| Seby77 a răspuns:

Asteapta pana iti trece si nu il mai sparge ca iti faci altul mai mare am avut si eu doare putin cand se usuca dar macar trecewinking