| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a iesit un urcior pe pleoapa de jos a ochiului stang...si parca toata pleoapa e umflata. Stiti niste remedii "babesti" pentru a imi vindeca ulciorul in maxim doua zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ulciorul nu se vindeca cu remedii babesti, mergi la dermatolog sa-ti prescrie un unguent oftalmic.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Medic...cu "leacuri babesti" ajungi mai rau laughing

| Razeph a răspuns:

Despre leac babesc nu stiu, dar da cu un amestec de Ciplox si Kanamicina. O sa iti treaca in mai putin de o saptamana.

| Plimbarescu a răspuns:

Nu sunt foarte indicate leacurile băbeşti. cel mai bine e să consulţi un oftalmolog cât mai repede ca să nu rişti să se infecteze.