| bogdan133 a întrebat:

Salut, acum o luna de zile am vazut ca mi s-a umflat pleaoapa dreapta si am hotarat sa ma duc la d. de familie. Mi-a spus ca am un simplu ulcior si sa m-a dat cu Tobradex, o saptamana am aplicat unguentul, durerea a disparut, aproape si toata roseata dar. pleoapa este inca umflata si ulciorul inca se vede. Am zis sa il las asa ca poate trece, dar a trecut o luna si nu s-a intamplat nimic... Sfaturi? As vrea sa mai incerc cate-va "leacuri babesti" inainte sa ma duc la un oftalmolog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Eu una folosesc kanamicina sulfat atunci cand am ulcior.
Cat despre leacuri babesti, rostopasca e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai du-te odată la oftalmolog. Încearcă să te duci la altul decât cel de prima dată.