| Andreea1095 a întrebat:

Mi-a întârziat menstruația 2 luni. Luna trecuta trebuia sa îmi vina pe 15.Prin 20 am avut o scurgere de câteva picături vișinii maronii.Am crezut ca îmi vine dar asta a fost tot.Nu mi-a venit nici luna asta pana acum și nici nu da vreun semn ca se apropie.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ne-ai mai servit asta. Vezi aici:

Am avut o menstruatie normala de 4 zile, astazi doar imi mai curgea putin o secretie maro si am avut un contact neprotejat cu prietenul meu.El a terminat in mine.

vrei să subliniezi cât de des ti-o tragi?

| sierra1 a răspuns:

Era să uit: și prin ianuarie aceeași problemă

Luna trecuta am avut menstruatie pe 9 decembrie de doar o zi, nici macar culoarea nu a fost una obisnuita ci visinie spre maroniu.Ce ar putea indica asta?

Nu ai primit suficiente mesaje?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti fi gravida si sa fi avut o sangerare peste sarcina (ciclu peste sarcina).

| Carter_Flore_1999 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Aici se vede biologia pe care o stiu oamenii. Daca o femeie e in perioada de sarcina, nu mai are "ciclu". Sper ca te-am lamurit.

| pisciutza19 a răspuns (pentru Carter_Flore_1999):

Te contrazic exista un cicly fals care este asa zisul ciclu peste sarcina apare in general in primele 3-4 luni dar oricum va trebui sa se duca la doctor.

| venividivici2017 a răspuns:

Sincer,chiar ti-ai propus sa ne faci pe toti sa vomitam in aceasta seara?!