| syjey a întrebat:

Mi-a ramas o bucatica de popcorn in gat, in partea dreapta inca de aseara de pe la 9.In timp ce mancam si radeam si la un momendat aceea bucatica a luat-o pe calea gresita si simt o senzatie foarte urata cand respir si inghit. Bucatica nu este foarte mare cel mult jumatate de cm. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai s-a dus pe calea respiratorie, du'te la spital, o sa ti'o scoata un medic cu un fel de cleste(dureaza 2 minute), am patit si eu asa odata cu un os de peste.Sau daca nu vrei sa te duci la medic, baga'ti 2 degete pe gat( atat cat sa tusesti), asa bucatica aia o sa iasa.

| BiuL a răspuns:

Bea apa cu lingurita.

| agentulagent a răspuns:

Incearca sa mananci fructe. Isi va da drumul repede.