| JustAMan93 a întrebat:

Mi-a ramas vata in ureche cred. Aseara m'a mancat urechea rau de tot si am zis sa ma scarpin si ca sa vezi cand scot betisorul vad ca lipsea vata de pe el, s-a uitat tata la mine in ureche la lumina si nu a vazut nimic, acum nu stiu ce sa fac. Nu pot sa stau cu gandul stiind ca am vata in ureche, din cate stiu acele "vate" sunt sterile deci nu exista riscul unei infectii, ar trebui sa merg la ORL sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Şi eu am pătit-o o dată. Am încercat singură s-o scot si vata s-a dus mai adanc în ureche. La ora 23 eu eram la urgenţe la spitalul de ORL. De atunci, de cate ori folosesc beţigaşe cu vată pentru curăţat urechile, am grijă sa mai răsucesc o dată vata pe beţigaş. Eu zic să mergi la urgenţe să se uite un medic în ureche.

5 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Nu te infectezi doar te incomodeaza vata in ureche. ar trebui sa meri la un doctor.o va scoate cu o pensetawinking

| Miuriel a răspuns:

Va trebui sa te duci la ORL.Cu ocazia aceasta vei face si un control si vei scoata si bucatica de vata,
Sper ca ti-am fost de ajutor! Multa bafta!

| FucktheSystem a răspuns:

De infectat TEORETIC n-ar trebui, depinde și ce bețișoare ai, știu că o rudă a cumpărat unele mai ieftine și s-a infectat.
Cel mai simplu te duci la doctor să ți-o scaotă, adică chiar dacă nu te infectezi o să auzit mai prost.

| Your5angel a răspuns:

Wow, eu am vata speciala! niciodata nu mi-a ramas

| JustAMan93 explică:

De obicei stiu ca tata le cumpara pe cele mai scumpe ca a patit si el o data si de atunci cumpara cele mai scumpe dar treaba e, se poate ca sa fi lipsit vata de pe bat inainte sa o bag in ureche ca tin minte ca nu m-am uitat. happy. Oricum s-a uitat el cu lanterna acolo mai adanc si nu a vazut nimic, ceea ce vreau sa va intreb daca ma voi duce la ORL ma va durea? Spitalele ma ingrozesc sa fiu sincer, doar ca intru imi tremura picioarele laughing.