| Treble995755 a întrebat:

Scz categoria.deci aseara m-am lovit cu betisorul de urechi in ureche si vreo 3 minute ma cam durut urechea dar nu mi-a curs sange si acum nu mai aud cu urechea dreapta.si azi diminieata am observat foarte putin sange uscat in ureche...deci ce credeti ca mi s-a intamplat si ce ar trebui sa fac? dau funda plss

Răspuns Câştigător
| iralu a răspuns:

Hey, acelasi lucru l-am patit si eu acum vreo 2 luni. Am fost la medic si mi-a zis ca mi-am zgariat putin membrana, mi-a dat niste picaturi si cam in 3-4 zile totul a fost ok. Picaturile se numesc BORAMID si se pun 3 picaturi de 3 ori pe zi. Oricum, sfatul unui medic e cel mai bun, sper sa nu ai nimic grav>big grin

13 răspunsuri:
| XxY_5456 a răspuns:

Iti recomand sa faci un control ORL, URGENT!

| iralu a răspuns:

Da, exact asa am patit si eulaughing mi-a cazut o suvita de par pe fata si cand am ridicat mana am dat in betisor, deci e cam la fel. poti incerca picaturile daca vrei, sunt prescrise de medic, dar si controlul e cel mai bun.

| iralu a răspuns:

Da, mi-a curs sange cred ca si vreo...3-4 zile dupa, dar am mers la orl a2a zi parca.thinking ca m-am speriat ca nu mai audlaughing

| iralu a răspuns:

M-a durut capul putin si mi-a lacrimat ochiul dar atunci pe moment, dupa aceea nimic. La ORL s-a uitat cu o luminita in ureche si mi-a bagat un betisor sa vada daca simt sau ma doare sau ceva...dar cam atat. Nu te doare nimicbig grin mi-a dat picaturile si gata, mi-a trecut. Acum nu mai am nimic.

| iralu a răspuns:

Da, acum aud normalbig grin

| iralu a răspuns:

Hahahaha, ma bucur pentru tine:*

| AnaBlackVampire a răspuns:

Buna!

Noi nu te prea putem ajuta. Cel mai bine du-te la medic! La orelist.

Bafta!

| anonimabubulina a răspuns:

N-ai patit draga nimic.dar, totusi consulta un medic!

| Treble995755 explică:

Deci.nu pot sa spun chiar ca m-am lovit cu betisorul pot sa spun ca.eram in pat si ma curatam in urechi si dintr-o data bate la usa.(aveam batul de urechi in ureche)m-am ridicat si cand sa ajung la usa m-am lovit cu mana peste betisorul de urechi.si pot sa spun ca m-a durut cam tare vreo 3-4 minute.si acum nu mai aud cu urechea dreapta.

| Treble995755 explică:

Pai eu nu prea vreau sa incerc picaturi faca sa imi zica medicul.ca poate nu trebuie sa pun picaturi... oricum eu o sa ma duc la orl (si inca o intrebare)irili tu dupa ce te-ai lovit dupa cat timp te-ai dus la orl? si dimineata mai gaseai urme de sange prin ureche?

| Treble995755 explică:

Ca.da poti sa mai imi spui pls cate ceva din ceea ce ti sa intamplat.gen.daca te-a durut gura si ochiu pe moment? si ce ti-a facut orlistu etc. plsss.e important pentru mine.ca eu sunt la tara si cand ajung acasa ma duc la orl.dar oricum eu vreau sa mai aflu cate ceva de la tine...big grin

| Treble995755 explică:

Pai si auzi cu urechea lovita la fel ca cu aia ne lovita? da oricum mie mi sa mai desfundat urechea

| Treble995755 explică:

Si eu aud normal(urechea s-a vindecat singura)yeeeeeeeeeeeeeeeeeess