| Curioasaa a întrebat:

Mi-a scos o masea in urma cu 2 zile si aveam puroi la ea (a amortit si greu) dar tot a scos-o. Am plecat dela cabinet doar cu un sfat din partea stomatologului:nu manca lactate. Gingia s-a umflat, bineinteles, si ma doare. Daca ma durea doar aceea zona poate era mai bine.dar ma doare aproape toata gura. Problema este ca am mult puroi in gura(pe obraz a iesit un saculet cu puroi) si sunt sigura ca de la puroi imi simt dintii atat de sensibili. Iau augmentin de 500 odata la 8 ore, vreo 3 zile doar. Respiratia e groaznica. Cum pot scapa de acest calvar? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cred ca ai nimerit la un macelar nu la un medic,cum sa iti scoata maseaua daca aveai deja puroi,pai poate sa inainteze spre creier si sa mori, nu e de joaca cu asa ceva, mergi la urgente, mergi iar la el, fa orice numai sa nu stai sa ajunga infectia la creier

| matrix100 a răspuns:

Mergi de urgenta la un doctor dentist!