| Andreea1095 a întrebat:

Mi-am cumpărat un pachet de orez cu legume și as vrea sa îl pregătesc la prânz și eram curioasa dacă acele calorii (72/100g) sunt valabile pentru produsul congelat sau are tot atâtea calorii și după ce îl pregătesc în puțin ulei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Buna din nou. Produsul respectiv are aceleasi calorii, insa ai grija cat ulei pui.

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Orezul tot atâtea calorii are, doar că va absorbi niște ulei dacă e preparat astfel, așadar vor fi ceva mai multe calorii decât 72/100g.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Se adauga la acele calorii si caloriile uleiului pe care il adaugi. Orezul va absorbi acel ulei, poti folosi si apa si condimente - verdeturi.