| AndreiMarian12 a întrebat:

Mi-am dat cu ciocanul în unghie iar acum este neagra neagra. Cam in cat timp isi revine la culoarea normală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-si revine, va cade daca este toata afectata.
Daca este afectata putin, va continua sa creasca unghia si in 3 luni se va schimba complet, iar pata neagra va dispare odata cu crestera si taierea unghiei.

| Andreeush a răspuns:

Depinde cât de puternică a fost lovitura.
Oricum, chiar dacă îți va cădea unghia, o să crească la loc.
Nu va rămâne așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 3-4 luni

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

În aprox. 6 luni (și eu am avut-o cam la fel, in proporție de 90%)

| andiceasu95 a răspuns:

Prima data va trebui sa cada, iar dupa aceea va incepe sa creasca alta unghie dar cel mai bine ar fi sa te duci la un medic ca sa ti examineze unghia si sa iti dea niste picaturi ceva