| Nameless a întrebat:

O colega mi-a spus ca atunci cand era mica a facut [injectii cu ]moldamin si dupa s-a ingrasat. In urma analizelor, unde mi-a iesit aslo 600, doctorul de familie mi-a zis ca trebuie sa fac moldamin 3 luni. 1.Moldaminul poate ingrasa?
2. Unde se face mai exact injectia? In partea de sus sau de jos a fesei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Moldaminul nu ingrasa. A fost doar o coincidenta la colega ta.
Injectia se face in partea de sus si spre exteriorul fesei (in cadranul supero-extern, daca o imparti in patru sferturi prin doua linii perpendiculare intre ele).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut 400 si am facut un an.Sincer sa fiu si eu m-am ingrasat ceva dar sa stii ca sunt foarte dureroase.In privinta fesei, intraba un medic.