| Biancastefi2003 a întrebat:

Mi-am facut un hickey pe mana si am dormit pe mana si ma doare.Ce creme pot folosi sau ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a dispersa sangele ramas in vasele capilare este nevoie de masarea energica a suprafetei afectate. De maseaza prin miscari circulare care alterneaza, o data in sensul miscarii acelor de la ceasornic apoi in sens invers. Aplicand si ghata sau o moneda tinuta pe gheata se poate accelera procesul de disparitie a vinetelii. Sanatate!

| YouDontKnowMyName a răspuns:

Poti pune gheata happy