| xBoyPlatinum a întrebat:

Mi-am facut un tatuaj cam acum aproape doua luni,n-am avut probleme cu el la inceput,infectii sau ceva, dar cam la 1 luna a aparut o chestia ca un cos si am spart acel cos,pentru ca am mai avut,iar la cateva minute dupa s-a imflamat, nedureros sau cu puruiatii si s-am imflamat cam 3 cm,doar pe tatuaj in sine si foarte putin pe langa,nu era rosu dar se simtea ca o iritatie de la urzici si a disparut in cateva ore,ramanand un semn ca un cos si din greseala atingand acel semn am vazut ca se decojeste,l-am decojit iar dupa s-a mai umflat putin, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanielaFD a răspuns:

Sincer, cam asta se intampla de obicei si cu un cos. Eu zic sa nu te sperii, ca sigur nu-i ceva rau. Daca era iti iesea acel cos de la inceput de cand ti-ai facut tatuajul, nu dupa doua luni. O sa-ti treaca, daca nu te doare si altele. e ok. Daca se umfla rau si nu-ti trece, zic sa te duci la un medic. Asa e cel mai ok. Bafta!