| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si cam de o luna de zile mi-a aparut in zona intima ceva rosu care este si umflat in zona cu rosu. Se intine foarte putin pe picioare. Ma manaca doar daca ating in acea zone, se mai decojeste pielea pe scrot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie, fie luata pe cale sexuala, fie de la folosirea in comun cu cineva a obiectelor de igiena si lenjerie. Un medic dermatovenerolog te va ajuta

caramela
| caramela a răspuns:

Auzi...tu o saptamana esti fata, apoi te transformi in baiat? de ce iti bati joc de cei care cauta sa iti raspunda? hotaraste-te ce esti pana la urma... fata/baiat? apoi iti vom acorda atentia cuvenita

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Daca nu are litera x in codul numeric personal, inseamna ca isi bate joc.

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Sunt baiat si am intrebat ce sa fac ca sa fiu CU cea mai frumoasa fata din scoala? Colegul meu de camera vrea sa stie.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles..cred ca ai modificat intrebarea cu nr 2. daca ai probleme, adreseaza-te medicului de familie, este cel mai indicat si cel mai in masura sa te lamureasca, lasa rusinea si cauta de sanatatea ta.
O seara bunahappy

| raisa1993maria a răspuns:

Mai devreme, intr-o intrebare anterioara erai fata si voiai sa aflii cum sa fii cea mai frumoasa sau sa castigi la bal.

| anonim_4396 explică (pentru raisa1993maria):

Sunt baiat si am intrebat ce sa fac ca sa fiu CU cea mai frumoasa fata din scoala? Colegul meu de camera vrea sa stir.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o dermatită/micoză inghinală ( posibil Tinea cruris sau o altă dermatită/micoză ).

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| Talanca_Eduard_1994 a răspuns:

Nu iti pot da raspunsul, dar ce joc ai la imagine?