| Julyett a întrebat:

Mi-am propus sa dau jos cateva kg si am inceput sa renunt la mancare (dintr-o data ) ca sa zic asa. Adica, eu la fiecare masa mancam paine. Acum am renuntat de tot, numai mananc nici mult, nici dupa ora 7.Inainte mai mancam pe la 7 daca mi se facea foame. Aseara insa nu am mai mancat nimic desi mi se facuse foame. De dimineata cand m-am trezit imi era foame si am mancat niste iaurt (in graba). Dupa, aveam o sensatie usoara de voma probabil dinc auza iaurtului pentru ca simteam ca imi vine pe gat. Sunt ametita si dupa ce mananc ceva parca imi vine sa vomit. Ma simt rau fiindca am renuntat dintr-o data la mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Iti distrugi stomacul, trebuie sa manci de 4-6 ori pe zi, mese mici si dese, ultima masa trebuie sa fie cu 3 ore inainte de culcare si ma indoiesc ca te culci la ora 22, trebuie sa mananci mancare slaba, carne de pui/peste, fiarta sau la cuptor, legume insa daca vei alerga de 2-3 ori pe saptamana cate 30 de minute vei slabi mult mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Cele mai bune diete sunt facute de tine. Si trebuie luat totul incetul cu incetul! Ai voie sa mananci sa zicem 4 felii de paine feliata. Mananca cate putin din fiecare. Mananca niste musli cu lapte de dimineata. Sa nu mananci banane pentru ca ingrasa, mananca fructe, ananasul ajuta la slabit. Bea multa apa, sucuri naturale.

| Julyett explică (pentru anonim_4396):

Mi-am cumparat si niste musli pe care mi-am propus sa le mananc dimineata dar, astazi nu am avut timp si am mancat pe fuga niste iaurt natural din acela de baut.si mi-am intrs stomacu pe dos! sa numai aud de iaurt!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Julyett):

Asa am facut si eu odata, m-au luat ametelile pentru ca am renuntat la multe dintr-o data. Mare prostie!

| Julyett explică (pentru anonim_4396):

Aseara tot imi era foame si am mancat 2 mere si tot imi cerea burta mancarelaughing). de dimineata iaurtul... acum am zis sa mananc o supa.dar nu stiu ce sa mananc diseara. ca iaurt si mere cateva zile NU!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Julyett):

Primele zile sunt cele mai grele, burta iti tot cere, stiu cum e! Dar dupa vreo 3 zile sa zicem, o sa te saturi cu niste fructe dupa ora 7 daca tot o sa simti nevoia sa "rontai" ceva seara. Pentru ca dupa 7 nu mai mai voie sa mananci mancare, decat fructe sau legume.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Julyett):

Merele fermenteaza, fructele NU trebuie sa inlocuiasca o masa.

Seara cand ti-e foame puteai sa mananci un peste la abur ( de preferat somon ) cu niste legume.

Si dimineata mananca mai bine : oua, branza, paine integrala, etc.

| dracu14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce tot aveti frate cu ora 7, cu ora 7 faci ulcer, ultima masa trebuie sa fie cu 3 ore inainte de culcare...

| CyanMoon a răspuns:

Si eu am tinut o dieta foarte restrictiva si nu te sfatuiesc sa procedezi la fel. In primul rand pentru ca iti faci rau singura, poti sa suferi de arsuri la stomac sau mai rau, si in al doilea rand cu atat de multe alimente interzise vei avea mai multe sanse sa clachezi si sa sfarsesti prin a da iama in frigider...

| fiume a răspuns:

Solutiile radicale de slabit nu fac niciodata bine, poti ajunge sa te ingrasi mai tare apoi cand este sa nu mai rezisti. Mai bine incerci un tratament naturist de slabit. http://www.plantunivers.ro/index.php?route=product/category&path=15