| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu niste nelamuriri.In urma cu 3 luni am avut un contact sexual protejat cu prietenul meu -dar nu a fost o penetrare completa( el a ejaculat afara, in prezervativ, dupa ce s`a masturbat singur.) -de atunci nu am mai avut niciunul. Dupa am avut ciclu menstrual in fiecare luna.Acum cateva zile am decis sa incerc sa dau cateva kg jos si am cam renuntat la mancare si paine in special (mancam in fiecare zi si la toate mesele) dar acum sunt ametita si imi vine sa vomit parca dupa ce mananc.(de dimineata am mancat un iaurt si apoi parca imi venea pe gat numai iaurt.-cred ca l`am mancat si prea repede pe fuga de dimineata pana sa plec. Pot fi insarcinata sau imi este rau fiindca am renuntat asa dintr-o data la mancare? Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi si vreau raspunsuri serioasa.NU la misto.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti e rau din cauza alimentatiei, daca vrei sa nu ajungi la doctor pune mana si mananca dar mananca sanatos

| MrAlex a răspuns:

Iti este rau pentru ca nu ai mai mancatwinking decat sa te doara rau mai bine mananci din fiecare masa cate putin...

| Iunona a răspuns:

E de la regimul alimentar deficitar. Mananca sanatos daca vrei sa slabesti nu sari peste mese ca te omoara stomacu dupa. Rezumate la mic dejun, pranz si cina la ora 6-7 seara si va fi bine. Decat sa renunti la mancare mai bine renunta la duciuri. Si...practica un sport. Te va ajuta. Daca iti este prea greata ia inainte de masa o ranitidina sau un redigest. Stai calma. Bebe e departe. Dar daca chiar vrei sa indepartezi teama asta (desi nu cred ca esti gravida avand in vedere ca ti-a venit ciclu) fa un test de sarcina. E ieftin si rapid.

| RazvanAttilaRus a răspuns:

Mananca...nu slabesti renuntand la paine...du-te la alergat, mananca fructe, si nu asa de multa paine

| Filozof a răspuns:

Nu am inteles... pana la urma sa ``ejaculat`` afara, in prezervativ sau in tine?

| IzaBelaaa a răspuns (pentru Filozof):

Afara, adica avea prezervativul s`a masturbat singur, de-aia am zis ca a ejaculat in prezervativ.

| Filozof a răspuns:

Draga mea, daca vrei sa slabesti poti manca linistita paine, cel mai imortant este sa nu mananci din mancarurile care iti plac cel mai mult decat in cantitati mici. De exemplu dimineata ar fi foarte bine daca ai manca lactate, dupa masa o supa usoara ca putina carne iar spre seara un pireu de fructe sau ori ce fel de mancare usoara daca intre mese iti este foame poti manca un fruct sau daca iti plac legumele. Cel mai important lucru este sa faci miscare, inscriete la un sport preferabil. Iar pentru neramuriri cumpara un test de sarcina ca nu ii scump deloc. Bafta