| AnneBre a întrebat:

Mi-am scos nervul la o masea si de atunci ma doare foarte rau. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Da dar nu ar trebui mult timp de cand l-ai scos si nici rau, mai bine vb cu stomatologul care ti l-a scos

8 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Nu ar trebuit sa te doara asa tare odata ce nervul e omorat si scos, du-te inapoi la doctor si eu am patit cand nu era bine omorat nervul.

| maradi3 a răspuns:

Ar trebui sa treaca in maxim o zi!

| Andwta a răspuns:

Da e normal. Medicul mi-a scos nervu din masea si cateodata ma mai doare. Daca iti miroase gura s-ar pute sa ai infectie. PS : Cand ma doare maseau imi pun putin spirt sa imi amorteasca.

| AnneBre explică (pentru Andwta):

Nu miroase, dar de 2 zile de cand l-am scos nu ma mai lasa durerea

| Andwta a răspuns (pentru AnneBre):

Eu am mers cu aceeasi masea de vreo 3-4 ori. Si ma mai doare putin. Asa am patit si eu sa ma doara trebuie sa mergi iar la stimatolog sa ti-o trateze ca astfel continua durerea. Aveam o durere ingrozitoare si am mers la medic si nu ma mai doare.

| Tiger7777 a răspuns:

E perfect normal. Te va mai durea maxim 1-2 ore si dupa nu vei mai simti nimic la acea masea toata viata big grin

| TroubleInParadise a răspuns:

Da...din cate stiu.scuze daca gresesc

| DianaC00 a răspuns:

Vorbeste cu stomatologul tau.
Am fost la dentist de atat de multe ori de nici eu nu mai tin minte, dar niciodata nu am patit asta, dar depinde, vorbeste cu el sau mergi la altul.